ЛАЗЕРНЕ РІЗАННЯ ОРГСКЛА
Ще одна назва акрилу - оргскло.
Акрили ріжуться переважно на laser-обладнанні - це один з основних типів верстатів для обробки оргскла.
Під час різання на лазері торець оргскла виходить полірованим, глянцевим, майже як лицьовий бік.
Акрил не можна різати без захисної плівки.
Якщо вирізати акрил без плівки, то зіпсується глянцевий бік лицьової частини або задньої. Коли лазерний верстат ріже оргскло, йде дим, і цей дим, під час осідання, залишає матові сліди в місцях, де немає плівки, і псує глянцевість матеріалу. Цей матовий опил неможливо стерти ганчіркою. Такий засіб як Cosmofen 20 не допомагає, єдине, що допомагає - це "Димексид". "Димексид" продається в аптеках. Ця рідина дуже повільно розчиняє опил, простіше переробити деталь, ніж відтирати цією рідиною. Але для крайніх випадків можна користуватися цим лайфхаком.
Деталі, тонші за 2 мм з оргскла, неможливо вирізати через перегрів матеріалу в процесі різання і плавлення оргскла, іншими словами вони згорають. Товщину ліній виробів найкраще робити 3 мм і більше.
КОНТУРНЕ РІЗАННЯ ОРГСКЛА ЛАЗЕРОМ
Контурне різання лазером відбувається на маленькій потужності і великій швидкості. Промінь не проходить крізь матеріал, а залишає тоненький слід на поверхні матеріалу, товщина лінії близько 0,1 мм. Контурне різання можна порівняти з розфарбуванням: це лінії певного контуру, але лінії тільки на поверхні матеріалу (не наскрізні). Це економний спосіб нанесення зображень порівняно з гравіюванням, він дає змогу нанести розмітку, логотип або виділити певне місце. Зовнішній вигляд контурного різання на оргсклі варіюється залежно від кольору оргскла. Після контурного різання на оргсклі залишається тонкий, як правило, світлий слід від лазерного променя.
Цю послугу замовляють, але досить рідко, коли наносять розмітку в оргсклі, для виклейки або для підпису деталей. Контурне різання, як і звичайне різання, варто наносити тільки на оргскло, захищене плівкою.
ГРАВІРУВАННЯ ПО ОРГСКЛУ ЛАЗЕРОМ
Гравірування - це випалювання верхнього шару матеріалу. Цей процес відбувається через часто повторювані лінії, які малює лазер. Лінії ці розташовані на дуже близькій відстані одна від одної, ця відстань непомітна людському оку. При цьому кожна лінія зміщується одна від одної. Таким чином, виходить цілісно загравірувана поверхня матеріалу. Так, рухаючись зліва направо або зверху вниз, виходить гравірування. Іншими словами, це заповнення будь-якого простору шляхом випалювання. Після гравіювання на оргсклі залишається матова відгравірувана поверхня, що має деяке заглиблення. Як правило, заглиблення від 0.1 до 1 мм.
Гравірування складних символів менше 2 мм на лазерно-гравірувальному верстаті важко виконати. Товщина лінії для гравіювання, бажано, не повинна бути менше 0,5 мм.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)